یه دوستی می‌گفت این روزها بعضی‌ها چرا انقدر افتادن دنبالِ حفاظت از محیط‌زیست و دفاع از حقوق حیوانات و.؟ که چی بشه؟ مثلاً میخوان بگن ما خیلی آدم‌های خوبی هستیم و دغدغه‌‌مونه؟ حالا چرا نگرانی‌های محیط‌زیستی و بشر دوستانه‌ات یهویی از زیر بوته سبز شد و زد بیرون؟ چقدر ریاکار!
خُب دوست عزیز،ملتمسانه ازت خواهشمندم الکی هم که شده آدم خوبی باشی و برای ریا هم که شده این موضوع رو دغدغه‌ت کنی!
نیّت و تفکر شاید جالب نباشه ولی در عوض توی یک بخش از این دنیا یک اتفاق مثبت میفته!
چرا دروغ؟ من خودمم نمی‌فهمیدم و همیشه فقط تا چهارتا قدم جلوترم رو میدیدم اما به مرور زمان شرایط جدی‌ای رو دیدم. برای رفعِ هر چند کوچکی از این مشکل،تصمیم گرفتم از پایه شروع کنم و چنگ بندازم لایِ ارزش‌هام و همه‌شون رو زیر و رو کنم. از اونی که به این موضوع مرتبط نبود بگیر تا اون مرتبط‌ش و بعد از کُلی چنگ زدن، ارزش‌های پوسیده‌ی نادرستِ کپک‌زده‌م رو ریختم توی کیسه‌های پلی‌اتیلنیِ قابل بازیافت و منتظر بازیافت‌شون هم نموندم چون واقعا نیازی نداشتم باز بیابمشون!
من دنبال ارزش‌های جدید بودم.ارزش‌هایی که بوی کتابِ نو رو میده وقتی که ورق‌ش میزنی،بوی نمِ بارونِ پاییزی و بوی وقتی که از بغلِ شیرینی فروشی رد میشی‌ و از اون ارزش‌های به قولِ مردمِ کوچه و بازار مَشتی! از همون‌ها که مغزت میگه درسته و دلت میگه کشکی نیست و بعد از قبول کردن‌ش،توی بافتِ جسم و روح و روان‌مون رفته باشه و بی‌توجهی و عمل نکردن بهش برامون درد و سم بشه و بزنه به ریشه و ساقه‌ی وجودمون و ما رو بی‌جون بکنه.
ما خیلی‌ ارزش‌های دیگه هم داریم که شاید هیچوقت دنبالشون نرفتیم که ببینیم درست هستن یا نه و اگه نیاز هست یک بازیافتی توش انجام بدیم .
مثلاً همین الان از محیط زیستِ تمیز و هوای سالم انقدر کم باقی مونده که باید بگیم شما بیا یک نفس عمیق بکش،بعد ریه‌هات رو بذار یک‌ گوشه و برو چند روزی از تنفسِ اجباریِ آلاینده‌ها رها شو بلکه با انرژی برگردی و دستی برسونی به حال و روزِ زمین!
#غزالیـــات

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Antione تنهايي در اوج اسمان آموزشگاه نسیم هنر Alex درباره دانش پزشکی و سلامتی amuzeshi اويل وطنم.عشق من اویل Christine Luxury English